Kilis Bizim Dergi
Benim Hikayem

ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI AFRİKA’YI TEHDİT EDEN SUSUZLUK SORUNUNA ÇARE OLMAYI SÜRDÜRÜYOR


Uluslararası Mavi Hilal Vakfı (IBC) özellikle Afrika’da yaşanan temiz suya erişim sorununa yönelik kapsamlı ve sürdürülebilir projeler geliştirmeye devam ediyor.

Dünyada 700 milyon insan temiz suya ulaşamazken, yaklaşık 2 milyar insanın tükettiği su; temel hijyen kurallarına uymuyor.

Küresel iklim değişikliği, hızlı nüfus artışı, çevre kirliliği ve ekonomik krizler hem içme suyu hem de tarımsal sulama kaynaklarını tehdit ederken; Afrika kıtasının tamamında her saat başı yaklaşık 115 kişi, kirli suların yol açtığı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor.

Tüm bu çerçevede; Uluslararası Mavi Hilal Vakfı geçtiğimiz günlerde 39 adet su kuyusu açılışını IDRF desteği ile tamamladı.

Kuyular; Uluslararası Mavi Hilal Afrika Ekibi’nin bölgenin özellikle Sahel kuşağında gerçekleştirdiği ihtiyaç tespit çalışmalarının ardından; 10 adet Çad’ta, 25 adet Nijer’de, 4 adet ise Burkina Faso’da olmak üzere faaliyete geçti.

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı; bölgelerin özellikle ulaşım imkanları kısıtlı köylerine yönelik temiz suya erişim projeleri geliştirmeye devam ederken; kuraklık, çölleşme ve aşırı yoksulluğun hakim olduğu Afrika’nın en yoğun düzensiz göç veren Sahel bölgesine yönelik temel ihtiyaçları karşılamayı sürdürecek.KUZEY SURİYE’NİN SAĞLIK HİZMETLERİNE ERİŞİM KRİZİ BÜYÜYOR!

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Dabiq Sağlık Merkezi ve IBC Mobil Klinik ile bölge halkına desteğini sürdürüyor. Kuzey Sur ...

KUZEYBATI SURİYE’DE KOLERA TEHDİDİ!

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Salgına Yönelik Çalışmalara Öncülük Ediyor Kuzeybatı Suriye büyüyen bir s ...

UKRAYNA’DA KIŞ ŞARTLARI HAYATI FELÇ EDİYOR…

Uluslararası Mavi Hilal Olarak Ukraynalıların Yanındayız! Odessa ve Mikolayiv'de Faaliyete Geçen Toplum Merkezlerimiz Öne ...

AFGANİSTAN HALKI AÇLIK SINIRINDA:  ACİL İNSANİ YARDIM PROJELERİMİZ AFGANİSTAN İÇİN DEVAM EDİYOR

Afganistan’da 2022 yılı oldukça zor geçti. Afganistan halkı 2022 yılında dünyanın en hızlı büyüyen insa ...

ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI’NDAN KORUMA VE KAPASİTE GELİŞTİRME EĞİTİMİ

Alman Federal Ekonomik İş birliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) ile Avrupa Sivil Koruma ve İnsani Yardımlar Genel Müdürlüğ&uum ...

ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI AFRİKA’YI TEHDİT EDEN SUSUZLUK SORUNUNA ÇARE OLMAYI SÜRDÜRÜYOR

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı (IBC) özellikle Afrika’da yaşanan temiz suya erişim sorununa yönelik kapsamlı ve sürdür& ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN